Pazartesi, Haziran 17, 2024

Son Yazılarımız

Xiaomi En Yenilikçi Şirketler Listesindeki Yükselişini Sürdürüyor

İnovasyonu bir öncelik haline getiren Xiaomi’nin Boston Consulting Group listelerindeki yükselişi, şirketin bu alana yatırımdan elde edilen sonuçların bir göstergesi olarak büyük önem taşıyor. Yılın ilk çeyreğinde araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) harcamaları bir önceki yıla göre %17,7 artarak 4,1 milyar RMB’ye ulaşan Xiaomi’nin Ar-Ge personeli sayısı 31 Mart 2023 itibarıyla yaklaşık 16.500’e ulaştı. Bu sayı Xiaomi çalışanlarının %50’sinden fazlasını oluşturuyor. Xiaomi’nin Ar-Ge faaliyetleri, 31 Mart 2023 itibariyle şirkete dünya genelinde 32.000’den fazla patent kazandırdı. Şirketin 2023 yılı için toplam Ar-Ge yatırımının 20 milyar RMB’yi aşması bekleniyor.

 

Yapay Zeka (AI) dahil olmak üzere tüm teknolojik dönüşümleri sahiplenen şirket, geçtiğimiz Nisan ayında resmi olarak bir AI Lab Foundation Model ekibi kurdu ve şirket genelinde yapay zeka alanında çalışan sayısı 200’e ulaştı. Şirket, yapay zeka ile ilgili kullanıcı senaryolarını çeşitlendirmeye, teknolojideki ilerlemeleri en üst düzeye çıkarmaya ve potansiyel iş ortaklarıyla fırsatları değerlendirmeye devam ediyor.

 

BCG’nin En Yenilikçi Şirketler listesi, Aralık 2022 ve Ocak 2023 arasında 1000’den fazla küresel inovasyon yöneticisinin katıldığı bir ankete çalışmasına dayanıyor. Anket, bir şirketin performansını küresel marka farkındalığı, sektördeki çalışmalarının değerlendirilmesi, sektörde yarattığı dönüşüm ve değer yaratma olmak üzere dört kategoride değerlendiriyor.

 

BCG, yıllık inovasyon raporunu 2003 yılından bu yana yayınlıyor. 2023 yılı listesinde Amazon, Alphabet, Microsoft, Siemens, Pfizer, SpaceX, Nike, IBM ve diğer şirketler yer alıyor.

 

2023 yılını büyümesini hızlandırmak açısından çok önemli bir yıl olarak tanımlayan Xiaomi, durmak bilmeyen teknolojik ilerleme arayışı ve yenilikçi teknolojiler aracılığıyla dünyadaki herkesin daha iyi bir yaşam sürmesini sağlama misyonu kapsamında yüksek kaliteli gelişime odaklanarak iş stratejilerini belirlemeye ve geliştirmeye devam edecek.

Latest Posts

Kaçırmayın!