Perşembe, Mayıs 30, 2024

Son Yazılarımız

DJI RS Ailesinin En Pratiği RS 3 Mini Sahnede

RS 3 Mini, daha küçük bir gövde, entegre pil ve doğal dikey çekim özelliği ile yenilikçi tasarıma sahip. Ufak bir omuz çantasına dahi sığabilmesiyle seyahatlerde her an kullanıcının yanında olabiliyor. RS 3 Pro’dan yaklaşık yüzde 50 ve RS 3’ten yüzde 40 daha hafif olan RS 3 Mini, portre modunda yalnızca 795 gr. ağırlığa sahip. Yatay plate ile çekim yaparken ise yalnızca 850 gr. ağırlığında.

Güçlü gövde, ekstra stabilizasyon…

RS 3 Mini’yi sınıfının en iyisi yapan özelliği 2 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahip olması. Sony A7S3 + 24-70mm F2.8 GM lens gibi daha büyük kurulumların üstesinden kolaylıkla gelebilen RS 3 Mini ana akım tam çerçeve veya APS-C aynasız kameraları destekleyerek çok çeşitli kamera ve lens kombinasyonlarına imkan tanıyor. RS 3 Pro ile aynı olağanüstü 3. Nesil RS Sabitleme algoritması ile profesyonel düzeyde görüntü sabitleyen RS 3 Mini RS 3 Mini, koşu esnasında, düşük açılı çekim yaparken veya el feneri modunda çekim yaparken, görüntüler sabit kalıyor.

İçerik üreticilerine gerçek dikey çekim konforu…

Yükseltilmiş çift katmanlı “Quick Release” plate, kameranın dönmesini ve gevşemesini önleyen kavisli bir yerleştirme kılavuzuna sahip bir üst plakaya sahip. Net montaj ve kilitleme işaretleri ile başlatma ve depolama verimliliği daha da geliştirildi. Ayrıca, tripodlar arasında rahat geçişe olanak tanıyan ARCA standardı da mevcut. RS serisi, RS 3 Mini ile gerçek dikey çekimde bir çığır açtı. RS 3 Mini ek aksesuarlar olmadan anında dikey konuma geçebiliyor. Standart Quick-Release Plate’i gimbalın dikey koluna monte ederek sosyal medya platformları için optimize edilmiş film içeriğine sahip olunabiliyor.

Bluetooth Deklanşör Kontrolü ve 1,4 inç tam renkli dokunmatik ekran ile sezgisel kullanım…

RS 3 Mini, Bluetooth deklanşör kontrolü ile birlikte geliyor. Bu işlev, ana akım aynasız kamera modellerini destekliyor ve RS 3 Mini’nin ilk eşleştirmeden sonra bir kameraya otomatik olarak yeniden bağlanmasını sağlıyor. Bluetooth eşleştirmesinden sonra, gimbal üzerindeki kayıt düğmesi aracılığıyla kameranın video kayıt ve fotoğraf çekme işlevlerini doğrudan kontrol etmek mümkün. RS 3 Mini, yeni bir kullanıcı arayüzü ile 1,4 inç tam renkli dokunmatik ekrana sahip. Çoğu işlevi uygulama olmadan ayarlanabiliyor ve ortak ayarlara hızlı ve sezgisel olarak erişilebiliyor. Entegre pil tutacağı, 10 saate kadar çalışma süresini destekleyerek uzun süren çekimlere yeterli güç sağlıyor. 2,5 saat gibi kısa bir sürede şarj edilebilen RS 3 Mini şarj olurken bile kullanabiliyor.

Latest Posts

Kaçırmayın!