Salı, Mayıs 28, 2024

Son Yazılarımız

Sony VAIO İle Devam Edecek

Sony’nin bütün PC bölümünü satma kararı aldığını hatırlıyor olabilirsiniz. Bu kararla beraber , efsane olmuş VAIO markası da satılmış ve marka, yoluna Sony’den bağımsız olarak, VAIO Inc. isimli şirketle hayatını devam etirmeye başlamıştı.

İşte bu şirket, Adobe’nin düzenlediği MAX tasarım konferansında direkt olarak profesyonellere yönelik yeni bir tabletin tanıtımını yaptı. Bu yeni tablet, 12.3 inçlik bir 2K ekranın yanında , özel çizim kalemi ve ayrılabilir kablosuz klavyesi ile birlikte sunulmakta.

Sony’nin VAIO Tap 11’ine neredeyse birebir benzeyen tablet, tabii ki çok fazla daha üst seviye özellikleri barındırıyor. 2560×1704 çözünürlük sahibi ekranı, göreceli olarak yüksek voltajlı Intel H-serisi bir işlemci ve Intel’in üst seviye Iris Pro grafiği ile desteklenmekte ve iki adet tam boyutlu USB 3.0 girişi, bir HDMI girişi ve bir Mini DisplayPort’un yanında , bir de tam boyutlu SDXC kart girişine sahip. Başka bir deyişle bu tabletin bir hayli çok büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Şayet eğer Japonya’da yaşamıyor ve harcayacak 200.000 Yen ( yaklaşık olarak olarak 1.825 dolar) sahibi değilseniz bütün bu detaylarla ilgilenmeniz gerekmiyor. Zira bu tablet sadece Japonya’da satılacak ve önümüzdeki Senenin Mayıs ayında satışa sunulması beklenmekte

Latest Posts

Kaçırmayın!