Salı, Mayıs 28, 2024

Son Yazılarımız

SAMSUNG AKILLI TV’LER İÇİN GELİŞTİRDİĞİ GÜVENLİK ÇÖZÜMÜ GAIA’YI TANITTI

Samsung Tizen tabanlı Akıllı TV serisi için geliştirdiği güvenlik çözümü GAIA’yı duyurdu.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy: “Samsung Electronics olaraktüketicilerimizin kişisel bilgilerini korumak, hem şirket politikamız hem de IoT (Internet of Things) ekosisteminin büyüme ve başarısının devamlılığı açısından büyük önem arz ediyor. GAIA, Samsung kullanıcılarının cihazlarının güvenliğini ve ürünlerimizi gönül rahatlığıyla kullanmalarını sağlayacak bir güvenlik çözümü.”

GAIA, tüketicilerin kişisel verilerini üç aşamada koruyor:

İlk aşamada sahip olduğu sanal bariyer ile güvenli bir alan oluşturarak temel hizmet operasyonlarını koruyor. Güvenli Tuş Takımı ve sanal veri giriş mekanizması, tüketicilerin kredi kartı ve şifre gibi kişisel bilgilerini korumak için kullanılıyor.

İkinci aşamada GAIA, TV ile IoT servis sunucuları arasında iletilen önemli verileri şifreliyor. Kötü amaçlı yazılımları önleyen sistemi ile Samsung Akıllı TV işletim sistemini kırabilecek ya da kilit işlevlerinde değişiklikler yapabilecek tüm yetkisiz yazılımları tespit ederek engelliyor.

Üçüncü olarak ise güvenlik seviyesi donanım desteği açısından da güçlendirilen GAIA, Tizen işletim sistemini ana ve güvenlik alanı olmak üzere iki parçaya bölerek, iki bölgenin de verilerini ayrı ayrı güvence altına alıyor. Kişisel bilgileri doğrulamak için kullanılan genel anahtar da donanım çipine dâhil edilmiştir.

Samsung, Nesneler Interneti (IoT) uzantılarının 2016 yılının merkezi olacağını öngörüyor. GAIA ile donatılmış olmanın yanı sıra, 2016 yılında çıkacak tüm Samsung SUHD TV’ler IoT aktarma merkezi teknolojisini kullanacak ve bu şekilde üretilen TV’ler evde IoT hizmeti kullanımı için kumanda görevini üstlenecek.

Latest Posts

Kaçırmayın!