Perşembe, Mayıs 30, 2024

Son Yazılarımız

Battlefront ile savaş gökyüzüne çıkıyor

Oyun konsollarına gelen Star Wars: Battlefront oyun sektörüne son günlerde damga vuranlardan biri. Oyuna çabucak ısınmanızı sağlayan Training bölümüyle oyunseverler oyun hakkında kısa sürede fikir sahibi oluyor. Gökyüzünde yapılan savaşlar bir yana sizden istenen sürede görevi yaptığınızda ona göre daha çok yıldız alarak görevi bitirebiliyorsunuz.
Training bölümünü bitirdikten sonra artık Battles ve Survival modlarına göz atabilirsiniz. Survival modunda oyunun git gide zorlaştığına şahit olacaksınız. Bu modları botlara karşı olarak single olarak, co-op olarak veya split screen (iki ayrı ekran) ile beraber oynama şansınız var.

Oyundaki en büyük ve en fazla çeşitliliği gösteren oyun modları Walker Assault ve Supremacy. Çünkü bu oyun modlarında hem haritalar büyük, hem de oyuncu sayısı fazla. Oyunu yenebilmek için yapmanız gereken şeyler de 1’den fazla. 

Yani takımınızdaki her oyuncu başka bir role bürünüp, oyunu kazanmak için uğraşabiliyor. Fakat bu 2 mod haricinde geriye kalan diğer küçük oyun modları ne yazık ki Walker Assault ve Supremacy kadar eğlenceli değil.
Star Wars: Battlefront herkese yönelik bir oyun. FPS ögelerinde ustalaşmak için günlerinizi harcamanıza gerek yok. Ana menüsüne veya kullanıcı ara yüzüne alışmak için, anlayabilmek için saatlerinizi harcamanıza gerek yok. Oyun içerisinde herkes eşit. Bir nevi Star Wars simülasyon oyunu. Evet, kahramanların saldırıları ve kontrolleri pek gerçekçi değil.

Oyunda X-Wing, TIE Fighter gibi pek çok araçları kullanabilecek ve savaşı gökyüzüne taşıyabileceğiz. Üstelik Darth Vader, Luke Skywalker veya Boba Fett gibi Star Wars’un önemli karakterleri de oyunda oynanabilir halde sizleri bekliyor.

Latest Posts

Kaçırmayın!