Cuma, Mayıs 24, 2024

Son Yazılarımız

Steam TL Fiyatlandırmasına Geçti

Eğer sıkı bir oyuncuysanız size güzel bir haberimiz var. Valve firmasının oldukça yüksek başarıya sahip olan oyun platformu Steam için büyük bir yenilik yapıldı. Daha önceden de haberini verdiğimiz üzere Steam’in Türk Lirası’na geçiş yapacağı bilgisi paylaşılmıştı.

İşte bu bilgi sonunda uygulamaya döküldü ve Steam’de resmi olarak Türk Lirası’na geçildi. Steam üzerinde dönem dönem büyük indirim kampanyalarına tanık olmaktaydık. Bu kampanyalarda popüler olan oyunlarda yüzde 90’a varan indirimlere de denk geliyorduk. Fakat kredi kartınız yurtdışı işlemlere kapalıysa bu kampanyalarda bu büyük indirimlerden faydalanarak oyun satın alma işlemlerini gerçekleştirmek mümkün olmamaktaydı. İşte artık bu tür problemler ortadan kalkıyor. Steam üzerinde yapacağınız alışverişlerde ülkemizde hizmet veren hemen hemen her bankanın kartlarını kullanabileceksiniz.

Bunun yanında PTT üzerinden alışveriş yapabiliyorsunuz. Eğer kredi kartı sahibi değilseniz Turkcell’in mobil ödeme seçeneği hoşunuza gidecektir. Steam’de karşımıza çıkan bu son yeniliğin kısa bir süre sonra düzenlenecek geleneksel Steam Cadılar Bayramı indirimi öncesi uygulanması güzel bir gelişme. Bu sene oynamayı istediğimiz birçok güzel oyunu indirimli olarak satın alabileceğiz. Mobil ödeme, Çevrimiçi Bankacılık, Ulusal Kredi kartlarını da kullanılabilecek. Steam’in resmi sitesi üzerinden yayınladığı duyurunun ayrıntılarıysa şu şekilde;

Mobil Ödeme’yi nasıl kullanırım?
1. Ödeme sırasında, ödeme yöntemi olarak Mobil Ödeme’yi seçin ve Türkiye’de yaşadığınızı onaylayın.
2. Ödemenizi inceledikten sonra, “BoaCompra’ya Devam Et” bağlantısına tıklayın.
3. BoaCompra web sitesinde satın alma miktarını inceleyin ve “Satın almayı bitir”e tıklayın.
4. Telefon numaranızı girmek için ekrandaki talimatları uygulayın.
5. Satın alma işleminizi tamamlamak için gelen SMS mesajını ‘Onay’ yazarak cevaplayın.
6. Ödemeniz onayladıktan sonra, satın almanızı doğrulayan bir SMS mesajı ve Steam’den e-posta makbuzu alacaksınız.

Çevrimiçi bankacılık ödeme yöntemlerini nasıl kullanırım?
1. Ödeme sırasında, ödeme yöntemi olarak çevrimiçi bankanızı seçin ve Türkiye’de yaşadığınızı onaylayın.
2. Ödemenizi inceledikten sonra, “BoaCompra’ya Devam Et” bağlantısına tıklayın.
3. BoaCompra web sitesinde satın alma miktarını inceleyin ve “Satın almayı bitir”e tıklayın.
4. Fon transferi için hesap bilgileri ekranda görüntülenecektir. Paranız transfer edilene kadar, satın alma işleminiz beklemede olacaktır.
5. Banka havalesi yaparken ‘Referans Kodunu’, Referans Kodu ya da Not alanı içine girdiğinizden emin olunuz. Bu referans kodu otomatik olarak işlemi sonuçlandırmak için gereklidir.
6. İşlem başarıyla tamamlandığında, siparişiniz bir saat ile bir iş günü arasında gerçekleştirilecek. Hafta sonu veya tatil günlerindeki siparişler bir sonraki iş gününde dikkate alınır.

Sıkça Sorulan Sorular
Steam Cüzdanımdaki USD bakiyeye ne oldu?
Steam Cüzdanlarında USD barındıran Türk hesaplarının cüzdan bakiyeleri otomatik olarak, dönüştürmenin yapıldığı zamanda piyasa değeri tarafından belirlenen bir değişim oranı ile, Türk Lirası’na dönüştürüldü. Cüzdan bakiyenizi ve hesap bilgilerinizi görmek için https://store.steampowered.com/account bağlantısını ziyaret edin.
USD ile alışveriş yapmaya devam edebilir miyim?
Türk Lirası, Türkiye’de yapılacak olan alışverişler için geçerli olan para birimidir.
Steam’deki ürünlerin erişilebilirliğinde bir değişiklik yaşandı mı?
Kütüphanenizin içeriğinde hiçbir değişiklik yapılmadı. Mağaza USD ile kullanılırken var olan bütün diller ve özellikler hâlâ erişilebilir. USD ile erişilebilir olan oyunların çoğu artık TL ile fiyatlandırıldı ve Türkiye’deki müşterilere erişilebilir hale getirildi ama nadiren de olsa bazı ürünler, fiyatları TL’ye çevrilene kadar mağazadan kaldırılabilir.

Latest Posts

Kaçırmayın!