Perşembe, Mayıs 30, 2024

Son Yazılarımız

AGON by AOC, yeni AOC GAMING Q27G3XMN/BK modeli

İleriye dönük, 27 inçlik (68.6 cm) bu monitör, devrim niteliğindeki MiniLED teknolojisi ve eşi benzeri olmayan gaming performansının kesiştiği yerde bulunuyor, üstelik bu ürün, sektör normlarına meydan okuyan bir fiyatta ambalajlanarak bir araya getirildi. Muhteşem fiyatta, etkileyici renkler sunan üst düzey bir HDR deneyimi arayan oyuncular için hazırlanmış Q27G3XMN/BK, diğer gaming monitörlerinin arasında, kelimenin gerçek anlamıyla ışıldıyor.

Büyüleyici, 27 inçlik bir Hızlı VA paneline sahip Q27G3XMN/BK, çarpıcı bir QHD (2560×1440) çözünürlüğe sahip ve 336 ışık kısma bölgesini destekleyen bir MiniLED arka aydınlatması da bulunuyor. Bu yenilikçi teknoloji sayesinde monitör, HDR’nin en yüksek seviyelerinden biri olan, aynı kare içinde kapkara, derin siyahları ve aynı zamanda da en parlak ışıklı yerleri görüntülemeyi sağlayan ve büyük takdir gören VESA DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip olmaktan da gurur duyuyor. 10-bit renk derinliği ile (8-bit + FRC), monitör 1.07 milyar renk üretiyor ve yüksek bir renk gamı kapsamı (+%95 DCI-P3) sağlıyor. Günümüzün oyun monitörü teknolojisinin ön sıralarında yer alan bu monitörün 27 inçlik ölçüsü ve QHD çözünürlüğü yüksek piksel yoğunluğu sonucunda keskin metin ve görüntüler sunuyor. Ayrıca sahip olduğu 180 Hz yenileme hızı ve 1 ms GtG’ye çıkan dikkat çekici tepki süreleri ile oyuncuların, rekabetçi oyun dünyasının ön sırasında kalmalarını sağlıyor.
 MiniLED arka aydınlatma eşsiz değer ile buluşuyor

Q27G3XMN/BK modelinin cazibesinin temelinde, onu diğerlerinden farklı kılan bir özellik var: Etkileyici, ayrı ayrı 336 ışık kısma bölgesini destekleyen, çığır açan bir MiniLED arka aydınlatma. Bu üstün teknoloji, monitörü DisplayHDR 1000 sertifikasyonu seviyesine çıkartarak, eşi benzeri görülmemiş bir parlaklık ve kontrast sağlıyor. Hızlı VA panelinin zaten inanılmaz bir doğal kontrast oranı bulunuyor. Bu oran, MiniLED arka aydınlatma ile bir araya geldiğinde, tamamen yüksek dinamik aralık içeriğinin nefes kesici bir reprodüksiyonunu sunuyor. Tam yelpazedeki yerel ışık kısma (full array local dimming – FALD) arka aydınlatma çözümü ise ekranın bazı bölümlerinin tamamen siyah olmasına izin verirken diğer alanları çok yüksek bir parlaklıkta tutarak HDR deneyimini muhteşem şekilde iyileştiriyor. Ortamla en ilişkili, hikâye odaklı oyunlardan sahneler bile doygun siyahlar ve ışıklı vurgular ile canlanıyor.
 Tam doğruluk ve hız: QHD, 180 Hz, 1 ms GtG
Q27G3XMN/BK en iyisini isteyen oyuncular için turnayı gözünden vuruyor. QHD (2560×1440) çözünürlüğü hiçbir ayrıntıyı kaçırmazken 180 Hz yenileme hızı ise ultra akıcı bir oyun deneyimini garantiliyor. Bu model, en yüksek piksel overdrive ayarlarını kullanarak 1 ms GtG’ye kadar çıkabilen tepki süreleri ve minimum hayalet görüntü ile hıphızlı oyunlar için en iyi tercih olarak öne çıkıyor. Hızlı VA paneli en yoğun FPS ve hızlı oyun sekanslarında bile geçişlerin keskin olmasını sağlıyor ve ayrıca anlatı odaklı, daha yavaş akan yarışlarda da büyüleyici ve duyusal bir şölen sunuyor. Q27G3XMN/BK oyunda kusursuzlukta yeni bir standart koyarak hassasiyet ve hızı mükemmel bir uyum içerisinde sunuyor.
Dengeleyici bir eylem
Gaming sadece ham performans ile ilgili değildir, aynı zamanda da sürükleyici ve rahat bir deneyim yaratmakla ilgilidir.

Ergonomik Kusursuzluk: Q27G3XMN/BK cömert yükseklik, eğme, sağa sola dönme ve pivot ayarları sunan ergonomik bir ayak ile donatıldı. Böylece her oyuncu maksimum konfor için kendi kurulumlarının ince ayarını yapabilir.

Önce Esenlik: Flicker-Free teknolojisi ve Düşük Mavi modu gibi özellikler turnuvalar ve maraton oyun seansları sırasında kullanıcını esenliğini önceliklendirir.

Gaming Avantajı: Gölge Kontrolü ek nüansı, oyunculara avantaj sağlayarak örneğin karanlık köşelerde saklanan düşmanlarını kolayca görmelerine olanak veren mükemmel oyun görselleri için gölge ve vurgu düzeylerini ayarlamalarına olanak sağlar. Bu monitör, Adaptive-Sync teknolojisini destekleyerek değişken yenileme oranını kullanabilir, kare uyuşmazlığından kaynaklanabilecek kırılmayı ya da tutukluğu ortadan kaldırır.

Tam Doğru Hedef Alma: Bir artı gösterge katmanı (Dial Point) oyuncuların, artı göstergenin olmadığı FPS oyunlarında doğru hedef almalarını sağlar. 

Total Kontrol: Monitörün OSD özellikleri AOC G-Menu yazılımı ya da sadece monitörün üzerindeki OSD düğmeleri kullanılarak da ayarlanabilir.
Etkileyici bir özellik bütünü ile beklentileri yeniden tanımlayan AOC GAMING Q27G3XMN/BK modeli, Kasım 2023 ortalarından itibaren, KDV dahil 499 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek. Bu monitör, uygun fiyatlı, yüksek kalitede gaming alanında yeni bir çığır açacak

Latest Posts

Kaçırmayın!