Mailbox, Dropbox Ailesine Katıldı

Bulut depolama servislerinden biri olan Dropbox, kısa süre önce hayata geçirilen ve hızlı bir şekilde büyüyen mail istemcisi Mailbox’ı satın aldığını açıkladı.

İnternet Hit: 774 / Yorum: 0 / 21 Mart 2013 12:57
Mailbox, Dropbox Ailesine Katıldı
-A +A

Mailbox CEO'su Gentry Underwood yapılan bu satış işlemi için, Mailbox'ı kendi başlarına geliştirmek yerine Dropbox çatısı altında geliştirmenin daha hızlı ve etkili olacağını söyledi. Benzeri şekilde bir açıklamada Dropbox CEO'su Drew Houston'dan geldi. Houston ise yaptığı açıklamada, birçok mail servisinin kendilerine yardım sözü verdiğini ancak hiçbirinin Mailbox kadar bekleneni sergileyemediğini ve iki servis ile birlikte hayatı kolaylaştıracak seçenekler sunacaklarını söyledi.

14 kişilik ekibi ile bu satış işleminden etkilenmeyecek olan Mailbox, Dropbox'dan bağımsız olarak çalışmaya devam edecek ancak Dropbox'ın geliştirmiş olduğu teknolojileri kendisi için kullanabilecek. Bununla birlikte Dropbox'ın neden böyle bir satın alma yaptığı bilinmese de kullanıcılara Mailbox üzerinde mail kullanımında büyük dosya ekleme ve gönderme işleminde bulut depolama olarak Dropbox'ı kullandırtması bekleniyor

Bulut depolama firmaları arasında iyi bir yer edinmiş ve hala da gelişmeye devam eden Dropbox, yaklaşık bir buçuk ay önce App Store üzerinden yayınlanan ve bu süre içerisinde ciddi bir başarıya imza atan mail istemcisi Mailbox'ı satın aldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları