Facebook: Sonunda kurtuluyoruz.

Yeterince uzun zamandır Facebook kullanıcılarının canını sıkan bu özellik sonunda gidiyor...

İnternet Hit: 688 / Yorum: 0 / 10 Haziran 2013 16:03
Facebook: Sonunda kurtuluyoruz.
-A +A

Anlaşılan Facebook kullanıcılarından gelen yoğun taleplere daha fazla tepkisiz kalamayacağına karar verdi ve can sıkıcı sponsorlu haberler özelliğine son verdiğini açıkladı.
 
Facebook, sitede karşımıza çıkan pek çok reklam biçiminden vazgeçiyor. Şu an kullanımda olan 27 farklı reklam biçiminin neredeyse yarısı bundan sonra kullanılmayacak. Farklı pencerelerde görüntülenen reklamlar çok daha az sayıdaki pencerede birarada görüntülenecek. Böylece arkadaşlarınızın onları "kafalamaya" çalıştığınızı düşünmelerine yol açan reklamlardan kurtulacağız. Bazı reklamcılar, bu gelişmenin kullanıcıları çok memnun edeceğini ama reklam verenlerin o kadar da sevinmeyeceğini düşünüyorlar. Facebook ise reklam oluşturma sürecini hızlandıracak olan düzenlemenin hem reklam verenler hem de kullanıcılar açısından olumlu sonuçlar doğuracağını iddia ediyor. Kullanıcı paylaşımlarını andıran yeni reklamların daha fazla tıklanacağı ve reklam verenlerin daha fazla ilgi çekmesini sağlayacağı düşünülüyor.
 
Ne olursa olsun, şimdilik sponsorlu haberlerden kurtulacağımız için sevinebiliriz. Yerine gelen sistemin nasıl sıkıntılara yol açacağını ise zaman gösterecek

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları